Aftentur til Odense Å

9 mand var mødt op til en lille aftentur til Odense Å ved Åsum.

De 8 var alle gamle kendinger, men et enkelt nyt ansigt var der i form af et af klubbens nye medlemmer, Sune. Altid dejligt at se nye medlemmer komme til de forskellige arrangementer som O.S.K har at tilbyde medlemmerne.

Vi startede lige med en lille en ,men det er der ingen billeder af da fotografen havde for travlt med at drikke!!

Efterfølgende fordelte vi os langs åen men det viste sig hurtigt at være svært at fiske da der lige var slået grøde og det lå og flød over det hele. Vejret og vandstand var ellers perfekt  men det sidste manglede lige ,men alle hyggede sig og fik en god snak. Et par pæne aborrer blev det til, men det var jo ikke lige det vi var kommet for.

 

Tak til alle for en hyggelig aften.

Knud Rask

 

Udgivet i Nyheder.