Stor succes med køb/salgsdagen.

Endnu et succes arrangement i O.S.K!!

Så fik O.S.K afviklet sin første køb/salgsdag og det må siges at være en stor succes. Allerede fra før arrangementet åbnede officielt kl.10.00 “væltede” det ind med folk i det lille klubhus. Både folk der skulle sikre sig en plads for at ville sælge og folk der bare ville se om der kunne gøres en god handel. Og der blev købt og solgt til alles tilfredshed alt imens snakken gik folk imellem. Senere kom der gang i pølserne som for manges vedkomne blev skyllet ned med klubbens egne bryg. Der såes de gamle velkendte ansigter men der dukkede også nye folk op som vi ikke ser hver mandag til klubaften og det er jo altid dejligt med nye ansigter og til dem der ikke lige havde tid på dagen:  Kig forbi når O.S.K har et nyt arrangement for vi har har det sgu hyggeligt sammen !!!

Jørgen er ved at gøre en flyderig klar til salg.

Frank er ved at gøre O.S.K´s egen lille stand klar.

Niels Jensen og Jørgen Kasserer har afsluttet dagens første handel som begge var godt tilfredse med.

Der var trængsel i det lille klubhus og der tales allerede om at leje OCC til næste år!!

Der var fyldt godt op med biler rundt omkring klubhuset men alle fandt en plads i sneen.Der kom også folk som vi ikke ser hver mandag og det er jo altid dejligt med nye ansigter i klubhuset.

Per Slammer igang med de ristede pølser i klubbens lille beskedne køkken. Der skal ske noget når alle mand vil have en ristet på samme tid !!!

Udgivet i Nyheder.