Kyst tur til Risinge/Lundsgård

O.S.K´s kyst tur til Risinge/Lundsgård .  

Der var tilmeldt 17 mand på turen og det er nok ny rekord, så der var vældig trængsel om morgenbordet inden start.

IMG_2209 IMG_2210 IMG_2211

Rigtig flot fremmøde, selvom vejrudsigten havde lovet rigtig utidigt vejr. Vi fik da også det hele….Sol, regn, sne, hagl. Rigtigt øv vejr. Der blev fisket igennem, men uden de store fangster. Vi ville da gerne have nogle flere fisk på land. Der var et par tilbud og ved de grønne huse, blev en fisk fanget på flue. Desværre ikke af nogle af vores medlemmer !!

Heldigvis kunne Henning redde æren med en fisk på 790 gram og 45 cm.

IMG_2213 IMG_2216

Tillykke til Henning.

Ved indvejningen kom der ikke flere fisk.

Vi håber på bedre vejr og flere fisk den 28 februar , hvor turen går til Langø.

Tak til alle for en god dag .

Torben Marvø

Udgivet i Nyheder.